Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

Dahab - Złote Miasto


Dahab to kultowe miejsce wśród miłośników nurkowania nie tylko ze względu na piękno podwodnego świata. Nazwa Dahab po arabsku oznacza „złoto”, co niewątpliwie ma związek z kolorem przepięknych plaż nad zatoką Akaba, nad którą leży Dahab.


Miejscowość położona na północ od Sharm El Shaikh, na wschodnim wybrzeżu półwyspu Synaj. To istnie bajeczne miejsce z lazurowym, ciepłym morzem, gęstwiną palmowych gajów, w sąsiedztwie malowniczych oaz na tle pięknych gór.

 Występujący tu korzystny układ wiatrów sprawia, że miłośnicy windsurfingu coraz częściej wybierają Dahab jako najlepsze, całoroczne miejsce do surfowania na półwyspie Synaj. 

Dla sympatyków nurkowania godna polecenia jest słynna Blue Hole, czyli „Błękitna Dziura”- rozpadlina na dnie zatoki o głębokości ok. 60 m, gdzie doświadczeni nurkowie biją światowe rekordy w zanurzeniach i gdzie można podziwiać niesamowity świat podwodnych roślin i stworzeń.

Poza Morzem Czerwonym największą atrakcją tej miejscowości jest specyficzny, orientalny klimat. Tu codzienne życie miejscowych Beduinów nadal toczy się dawnym, spokojnym rytmem. 

W Dahabie oferowane są kursy jogi, medytacji oraz masażu. Dzięki swojemu centralnemu położeniu na wschodnim wybrzeżu Synaju Dahab jest idealnym miejscem wypadowym dla wypraw safari zarówno w głąb lądu, jak i wzdłuż wybrzeża. Wzdłuż nowej promenady, znajdziemy mnóstwo przytulnych restauracji, sklepików z pamiątkami, czy kafejek. Oprócz tego restauracje pod gołym niebem wzdłuż wybrzeża oferują romantyczną i przytulną atmosferę, a także egipskie przysmaki morza.

                                                 


                                               Atrakcje turystyczne w Dahab:


  •  Nurkowanie i snorkeling ze względu na przepiękne rafy koralowe.
  • Windsurfing.
  • Jazda na nartach wodnych.
  • Wędkowanie.
  • Konne przejażdżki po wybrzeżu.
  • Wyprawy z Beduinami na wielbłądach do malowniczych Wadi pomiędzy pustynnymi       górami.
  • Wyprawy na biblijną Górę Mojżesza z historycznym klasztorem św. Katarzyny u                 podnóży.
  • Pływanie w morzu z oswojonym przez Beduinów delfinem - w pobliskiej Nuweibie.
  • Wyprawy na wysepkę z krzyżackim zamkiem – kilka kilometrów od Nuweibie.


                  Klasztor Św. Katarzyny

                     Biblijna Góra Mojżesz 
Najbardziej atrakcyjne miejsca do nurkowania w Dahab:Blue Hole (Błękitna Dziura) - gdzie zaledwie kilka metrów od brzegu znajduje się szerokie na około 50 m zagłębienie osiągające głębokość 100 m. Miejsce to otoczone jest jednocześnie złą sławą, jako że wielu nurków zginęło tutaj próbując przedostać się z głębi do zewnętrznej ścian rafy poprzez tunel na głębokości ok. 55 m.Blue Lagoon ( Błękitna Laguna ) - miejsce przyciągające nurkujących w południowej części miasta.Brothers Islands (Wyspy Braterskie)
- 2 wysepki położone pomiędzy Arabią Saudyjską a El Queseir, które ściągają przez cały rok miłośników podwodnych wojaży. Podobno kto raz tam zanurkuje, wróci na pewno! Jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie, bogactwo podwodnego życia i piękno raf koralowych przywodzi na myśl Wielką Rafę Koralową u wybrzeży Australii
.

                 


Canyon - rozpadlisko w rafie koralowej w Zatoce Akaba na Morzu Czerwonym na południowo-zachodnim wybrzeżu półwyspu Synaj w Rezerwacie Ras Abu Dżallum, ok. 14 km na północ od Dahab, w stronę Blue Hole. Jest to jedne z najbardziej imponujących miejsc do nurkowania w regionie. Jego nazwa pochodzi od wąskiego otworu w rafie. Przepływając przez przybrzeżną lagunę, dociera się do rafy. Następnie kierując się na wschód, podążając wzdłuż delikatnego spadku ściany i dochodzi się do brzegu uskoku w 15-metrowej strefie nurkowania. W pierwszej studni schodzi się na dno na 30 m. Następnie, na północy, istnieje sklepienie, z którego wydostaje się przez drugą studnie. Wyjście znajduje się przy 20 metrach pod lustrem wody. Nurkowanie odbywa się też wzdłuż "ściany" w 10-metrowej strefie nurkowania, wśród kolonii koralowych. Można zaobserwować m.in. ławice rybek damselfish, ustniczków, papugoryb, kosterowatych i globefish oraz małe mureny, skorpeny oraz błazenki i denne węgorze.Eel Garden (Ogród węgorzy) - wejście do wody w niewielkiej lagunie, za którą rozpościera się piaszczyste dno, w którym żeruje ogromna masa wężowideł piaskowych. Gabr el Bint - jedno z najbardziej urokliwych miejsc nurkowych na Synaju. Idealne miejsce na dwa nurkowania. Na prawo od zejścia istny labirynt koralowych wąwozów i kanionów, pełnych niezliczonych, bajecznie kolorowych ryb. Po lewej stronie laguna i koralowy ogród. Istniej tu bardzo duże prawdopodobieństwo spotkania żółwia morskiego!Islands - 3 podwodne koralowe wyspy, znajdujące się na południe od Dahab. Pomiędzy nimi istny labirynt twardych i miękkich korali a także kolonie anemonów. Na piaszczystym dnie przed najgłębszą wyspą korale stołowe.Ras Abu Helal - przepiękny koralowy ogród, na głębokości 32 metrów znajduje się wąski kanion. Między rafą przybrzeżną a ogrodem piaszczyste dno na głębokości 5 - 15 metrów.Rezerwat Dahabrezerwat morski Morza Czerwonego w Zatoce Akaba w południowo-wschodniej części półwyspu Synaj. Rozciąga się on od przylądka Ras Atantur (jako południowa granica rezerwatu, łącząca się z Rezerwatem Nabk), zachodnią granicą jest wybrzeże Morza Czerwonego, od północy graniczy z Rezerwatem Ras Abu Dżallum (ok. 6 km na północ od Dahabu). Rozciąga się na morzu wzdłuż wybrzeża na odcinku ok. 35km.Rezerwat Ras Abu Dżallum - rezerwat na wybrzeżu Morza Czerwonego w Zatoce Akaba w południowo-wschodniej części półwyspu Synaj. Rozciąga się on wokół przylądka Ras Abu Dżallum, ok. 6 km na północ od Dahab. Na 30-kilometrowym odcinku rezerwatu, znajdują się trzy plaże z możliwością zejścia do miejsc nurkowania Nakb Szanin, Ras Abu Dżallum i Ras al-Mamla z dziewiczymi rafami koralowymi z ogromną różnorodnością koralowców i ryb. Na terenie rezerwatu znajduje się osławiony przez nurków Blue Hole (Błękitns Dziura), oraz Canyon.

           Hurghada Fun 


           Hity Sezonu !!!

                  PODWODNY EDEN
                            20$

                  RAJSKA WYSPA

                           25$

            Z WIZYTĄ U DELFINÓW
                             28$