Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

 Oaza Bahariya - Czarna Pustynia

Park rozrywki, zabawa dla całej rodziny.

Zajmująca powierzchnię ponad 2000 km kwadratowych oaza Bahariya jest niebiańskim ogrodem w samym sercu  pustyni, otoczonym czarnymi wzgórzami kwarcowymi. W oazie znajduje się sporo ciekawych ruin, takich jak świątynia Aleksandra Wielkiego, pięknie malowane groby ptolemejskie i niezwykle stare kościoły. Ostatnio dokonano odkrycia złotych mumii, stanowiących dziś dumę Muzeum Bawiti, przekształciły główne miasto oazy w przyciągający turystów magnes, zaś bliskość Czarnej Pustyni podwyższyła notowania oazy Bahariya na liście atrakcji turystycznych Egiptu.
Z góry Bahariya, podziwiać można oazę i wydmy z lotu ptaka oraz nacieszyć oczy jednym z przepięknych zachodów słońca. Zobaczyć można tez zabytki starożytnego Egiptu oraz pochodzące z okresu grecko-rzymskiego, takie jak Grobowiec Banentiu. Przebywając w Oazie docenimy chwilę samotności w sercu natury lub mamy możliwość odprężyć się w gorących źródłach Bir Sigam. Możliwości spędzenia czasu w oazie Bahariya przekraczają Twoje wyobrażenia. Mieszkańcy krajów arabskich przybywają latem na Pustynię Zachodnią w celach zdrowotnych. Temperatury w Bahariya mogą sięgać od 35 do 45 stopni Celsjusza.


Warto zobaczyć:


 • Muzeum Bawati
 • Gorące źródła Bir Sigam
 • Góry Bahariji
 • Świątynie Aleksandra Wielkiego
 • Grobowiec  Banentiu


Czarna Pustynia

  Czarna Pustynia, znajdująca się nieco na północ od Białej Pustyni, leży bliżej Bahariji niż Farafry, ok. 50 km na południe od Bawiti. Swą nazwę zawdzięcza erozji skał, której skutkiem jest pokrywająca pustynię warstwa czarnego pyłu i skał. Przy końcu Czarnej Pustyni znajdują się czarne wzgórza wulkaniczne. To tutaj przed wiekami erupcja wyrzuciła ciemny, wulkaniczny materiał o nazwie doleryt, z którego zbudowane są tamtejsze skały. Po wejściu na Górę Angielską, najwyższy punkt Czarnej Pustyni,  ukazuje się niezwykły, przedziwny krajobraz. Czarną Pustynię można zobaczyć, jadąc drogą z Bahariji do Farafry.

           Hurghada Fun 


           Hity Sezonu!!!


                QUEEN ISIS TRIMARAN

                                 25$ 19$

                   PODWODNY EDEN

                                20$

                 MEGA BEDUIN SAFARI

                       30$

                      RAJSKA WYSPA

                               25$

                 Z WIZYTĄ U DELFINÓW
                        28$