Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

Sharm El Sheikh


Sharm El Sheikh - jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów turystycznych Egiptu. W tej kwestii zajmuje on drugie miejsce po tak lubianej Hurghadzie. Miasto położone jest w południowej części Półwyspu Synaj, pomiędzy rezerwatami przyrody, parkiem narodowym, otoczone zatokami Shark Bay, Naama Bay oraz Maya Bay. Ta doskonała lokalizacja, która umożliwia odpoczynek na piaszczystych plażach, w otoczeniu błękitnych wód Morza Czerwonego, bogatego w rafy koralowe przyciąga tu wielu urlopowiczów. Przyglądając się atrakcjom, jakie oferuje Sharm El Sheikh, można odnieść wrażenie, że przebywając w mieście, należy kierować się trzema zasadami: baw się, pływaj i odpoczywaj. Ponadto Sharm El Sheikh jest określany najbardziej słonecznym zakątkiem Egiptu.


Co warto zobaczyć będąc w Sharm El Sheikh:


Góra Synaj (Góra Mojżesza) – góra położona w południowej części półwyspu; to na niej, według Starego Testamentu, Bóg złożył na ręce Mojżesza dwie kamienne tablice z 10 przykazaniami. Wysokość szczytu góry to 2285 metrów nad poziomem morza, stanowi on piękny punkt widokowy na okolicę.


Klasztor świętej Katarzyny – określany jest jednym z najstarszym klasztorów w chrześcijańskim. Wnoszony od 330 roku naszej ery na polecenie matki cesarza Konstantyny w miejscu, na którym bóg objawił się Mojżeszowi pod postacią płonącego krzewu.  Klasztor Świętej Katarzyny jest miejscem, w którym poczujemy się jakbyśmy byli świadkami biblijnych wydarzeń. Atutem klasztoru jest również jego położenie – 1570 metrów nad poziomem morza. Klasztor jest obiektem sakralnym godnym polecenia ze względu na znajdujące się w nim mozaiki bizantyjskie z szóstego wieku, ikony, starożytne księgi.


Ras Mohammed – pierwszy egipski park narodowy, formalnie funkcjonujący od 1989 roku. Bogactwo fauny i flory skryte w podwodnym świecie wraz z tutejszymi koralowcami sprawiają, że fascynaci nurkowania uważają je za miejsce idealne do uprawiania tej pasji. Największa atrakcja turystyczna Sharm El Sheikh według miłośników aktywnego wypoczynku.


Naama Bay – jest najbardziej luksusową dzielnicą Sharm El Sheikh, a to za sprawą tutejszych hoteli oraz plaż. Nazywa się ją „turystycznym sercem regionu Synaj”. Swoją popularność zawdzięcza pięknym rafom ją otaczającym, a bogactwo podwodnego świata czyni z niej unikatowy zakątek w skali światowej.


Sharm El Sheikh - aktywny wypoczynek 

Sharm El Sheikh to raj dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, a zwłaszcza amatorów sportów wodnych. Miłośnicy aktywnego stylu życia z pewnością będą tym kurortem zachwyceni.

Znajdziemy tu idealne warunki do uprawiania:


  • Żeglarstwa
  • Windsurfingu
  • Nurkowania
  • Snorkelingu
  • Wędkarstwa


          Hurghada Fun


          Hity Sezonu!!!

              Z WIZYTĄ U DELFINÓW
                           28$