Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

Taba


Tabamalownicza miejscowość znajdująca się na styku czterech granic: Egiptu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej oraz Izraela. Jest najbardziej wysuniętym miejscem na wschód Egiptu, zlokalizowanym w północnej części Zatoki Akaba. Niegdyś Taba była małą beduińską wioską, natomiast obecnie jest to kwitnący ośrodek turystyczny odwiedzany przez gości z całego świata, którzy poszukują dziewiczych plaż i unikalnych raf koralowych.

Taba jest również doskonałym miejscem, z którego można wybrać się na wycieczkę do Kairu, na Górę Mojżesza i klasztoru Świętej Katarzyny, do Izraela, Jordanii i Syrii.Co Warto zobaczyć w Tabie:


Wyspa Faraonów wraz z Fortecą Salah El - Din, wybudowana w XII wieku przez Krzyżowców dla pielgrzymów podążających z Jerozolimy w Kierunku Góry Synaj, wyspa Faraona otoczona jest rafami koralowymi, dlatego jest popularna wśród nurków.


Zamek Zaman - zgrabnie osadzony na szczycie pustynnego klifu między Tabą a Nuweibą, to unikalna atrakcja na półwyspie Synaj.

W tym nowo wybudowanym zamku, stylizowanym na średniowieczny, można oddać się luksusowej, ale ekologicznie przyjaznej atmosferze, korzystając z licznych atrakcji, takich jak pływanie i nurkowanie, delektowanie się wykwintnymi daniami, joga czy masaże.

Goście mają również do dyspozycji prywatną plażę zamkową, słynącą z nieskazitelnego piasku i krystalicznie czystej wody — jedyną dziewiczą plażę, jaka przetrwała w regionie Taba-Nuweiba. W niewielkiej odległości od brzegu można podziwiać jedne z najpiękniejszych koralowców na wybrzeżu.


Fiordy - Położona zaledwie 15 km na południe od Taby zatoka Fiord to zapierające dech w piersiach miejsce do nurkowania w przepięknym i chronionym regionie, obejmujące olśniewające rafy koralowe i zapewniające niezapomniane widoki. Doświadczonych nurków kusi „dziura Fiord”, do której można dotrzeć, płynąc wzdłuż ogromnego skupiska koralowców na głębokości 16 m. Jest to wielka jaskinia schodząca na głębokość 24 m, po wpłynięciu, do której oczom nurka ukazują się zadziwiające sceny z życia morskiego: ryby przypływające z otwartego morza, aby żywić się licznymi w tym miejscu przeźroczkami i rybikami cukrowymi.

Alternatywą dla mniej doświadczonych nurków jest „banan fiord”: płytka rafa w kształcie banana, dochodząca maksymalnie do głębokości 12 m i zamieszkiwana przez różnorodne ryby i koralowce.


Rimmon-Perec -według Biblii obozowisko Izraelitów usytuowane na południowy zachód od Taby.


Góra Synaj (Góra Mojżesza) - góra w Egipcie, w południowej części Półwyspu Synaj; wysokość 2285 m n.p.m.; jest to miejsce utożsamiane z biblijną górą Horeb, gdzie, według Starego Testamentu, Bóg przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań i zawarł przymierze z narodem izraelskim.

Krzew gorejący na Górze Synaj


Klasztor Świętej Katarzyny - najstarszy klasztor chrześcijański, który znajduje się u stóp góry Świętej Katarzyny, na półwyspie Synaj; jest on znany jako miejsce, gdzie Bóg przemówił do Mojżesza, ukazując się jako płonący krzak, w klasztorze przechowywany jest bogaty zbiór wczesnochrześcijańskich ilustrowanych manuskryptów w różnych językach oraz ikon.


Kolorowy Kanion - trzeci, co do wielkości kanion na świecie, liczący ok. 2,5 km głębokości, którego cechą charakterystyczną są bardzo kolorowe oraz pełne niezwykłych wzorów ściany. Przyciąga turystów swym pięknym kształtem, ciekawymi formacjami skalnymi, a przede wszystkim wspaniałymi barwami: od białej, przez żółtą, aż do licznych odcieni czerwieni.

       Hurghada Fun


       Hity Sezonu!!!