Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!


Co zabrać do EgiptuPRZED wyjazdem na lotnisko sprawdź czy zabrałeś:


Dokument / Voucher / umowę wykupu wycieczki
oraz PASZPORT.

Dobrą metodą jest zrobienie dwóch zestawów kserokopii wszystkich dokumentów, które zabiera się w podróż, a następnie pozostawienie jednej kopii w domu. Drugi zestaw kopii dokumentów takich jak: paszportu, biletów lotniczych lub kolejowych, a także ubezpieczenia, należy schować w innym miejscu niż oryginały. W razie zaginięcia lub kradzieży ułatwia to placówkom konsularnym odtworzenie dokumentów. Poza paszportem, dobrze jest zabrać prawo jazdy, karty płatnicze i telefoniczne.
Jak się spakować?


Ubrania - Powinniśmy dokładnie zaplanować co zabrać do Egiptu. Jeśli lecimy latem to wystarczy zapas ubrań z krótkim rękawem. Proszę jednak pamiętać, że Egipt jest krajem muzułmańskim. Wiąże się to z tym, że przy zwiedzaniu meczetów, kościołów czy miejscach kultu religijnego oraz na wieczorne wypady do klubów czy do restauracji należy się odpowiednio ubrać. Oczywiście jako turysta ma się więcej swobody w kwestiach ubioru,  jednak żeby nie ściągać na siebie uwagi, uniknąć zbędnych komentarzy oraz zgorszenia tubylców. Kobiety powinny zawsze mieć zasłonięte ramiona i nogi powyżej kolan. W zimie koniecznością jest zabranie bluzy, sweterka i długich spodni ponieważ wieczory i noce są chłodne, temperatura spada nawet do 15°C.


Obuwie
- Najlepiej w tym klimacie sprawdzają się japonki lub klapki basenowe . Jeśli wybieramy się  na wycieczkę lepiej wziąć wygodne adidasy. W czasie całodniowego zwiedzania Kolorowego Kanionu czy wchodząc na Górę Mojżesza adidasy będą konieczne. Dobór odpowiedniego obuwia do poszczególnych wycieczek jest bardzo ważny, w przeciwnym razie będzie to droga przez udrękę.

Olejki do opalania- Podczas pierwszych dni w Egipcie musimy szczególnie zadbać o skórę podczas opalania. Olejek z wysokim filtrem UV jest niezbędny jeżeli nie chcemy nabawić się poparzeń. Dodatkowo całodzienne przebywanie na słońcu powoduje bardzo szybkie wysuszanie skóry. Wieczorem dobrze jest użyć balsamu po opalaniu - schodząca skóra nie jest czymś przyjemnym.


  • Okulary przeciwsłoneczne - Należy tez zadbać o oczy, które są także narażone na promieniowanie UV. Pamiętajmy że tanie okulary przeciwsłoneczne maja tylko przyciemnione szkła i zapewniają pozorną ochronę. Ciemne szkła powodują rozszerzanie się źrenic, a przez takie rozszerzone źrenice wpada jeszcze więcej promieni UV. Warto zatem zaopatrzyć się w porządne okulary z filtrem UV.

  • Torba plażowa – Dodatkowa torba plażowa czy mały plecak na pewno się przyda. Idąc na plażę spakujemy do niego wszystkie potrzebne rzeczy: zapas wody, olejki do opalania, zestaw do nurkowania itd.

  • Aparat fotograficzny - Nie zapominamy o bateriach i ładowarce! Jeśli do naszego aparatu dostępna jest wodoszczelna obudowa to zdecydowanie warto ją sobie sprawić. Dzięki niej bedzie można robić zdjęcia i filmy pod wodą, które będą niezapomnianą pamiątką. 

  • Telefon komórkowy -  bierzemy koniecznie, trzeba się tylko upewnić czy nie mamy zablokowanego roamingu. Oprócz rozmów z bliskimi będzie niezwykle przydatny w sytuacjach kryzysowych do szybkiego skontaktowania się z rezydentem. Trzeba tylko uważać na połączenia z internetem, przebywając za granicą taka opcja jest bardzo kosztowna. Większość hoteli, restauracji i pubów oferuje darmowy dostęp do wi-fi

Sprzęt do nurkowania - Maska, fajka i płetwy to podstawowy zestaw ABC każdego kto ma ochotę na podziwianie podwodnego świata. Najprostszy sprzęt do nurkowania pozwoli nam zejść pod wodę i przyjrzeć się bogactwu rafy koralowej. Plaże w Egipcie są kamieniste i jeśli nawet nie planujemy nurkować, warto zaopatrzyć się w buty do wody. Takie buciki zapewnią komfort przy zabawie w wodzie. Jeśli ich nie posiadamy to nie ma co się martwić - na pewno znajdziemy coś na miejscu. Sprzęt do nurkowania i buty są tańsze w Egipcie niż w Europie, wybór też jest większy.