Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

Dobrze wiedzieć - Zachowanie taktuW Egipcie nie występują szczególne normy prawne dotyczące ubioru, należy jednak zawsze zwracać uwagę na swój ubiór. Noszenie poza miejscami turystycznymi krótkich spódnic, szortów i strojów plażowych jest uznawane za niestosowne. Przebywając poza hotelem, należy zwracać szczególną uwagę na odpowiedni ubiór.

Pary powinny unikać wymiany czułości w miejscach publicznych. Publiczne okazywanie uczuć drugiej osobie nie idzie w parze z moralnością Egipcjan.


Istotne jest również zachowanie taktu podczas fotografowania. Jeśli mają Państwo ochotę kogoś sfotografować, najlepiej zapytać wcześniej o zgodę. Po zrobieniu zdjęcia fotografowanym osobom należy się naturalnie bakszysz.


Na bazarach trzeba się targować. Oznacza to, że Państwa "zadaniem" jest obniżenie podanej przez sprzedawcę ceny o ok. 50%. Może to czasami trochę potrwać. Zwykle zostaną Państwo poczęstowani herbatą i wciągnięci w rozmowę np. o rodzinie, potem znów padnie cena towaru itd. Jeżeli po długich pertraktacjach cena nadal wydawać się będzie Państwu za wysoka, można grzecznie pożegnać się z właścicielem i wrócić po kilku dniach. Cena powinna być wtedy nieco niższa.

Panie powinny zrezygnować ze zbyt wiele odsłaniających strojów. Nie tylko dlatego, że mogłoby to je narazić na niedwuznaczne propozycje, ale dlatego, że występują tym samym przeciwko przyjętym w Egipcie obyczajom.


Mężczyznom z kolei nie wypada pokazywać się publicznie w krótkich spodenkach. Baczną uwagę na strój należy zwrócić, wybierając się do meczetu.


Panie muszą mieć całkowicie zakryte ramiona i nogi, a panowie nogi. Przed wejściem do meczetu należy zdjąć buty. Jeśli więc nie lubią Państwo chodzić boso, radzimy zabrać skarpetki. W godzinach modłów meczety nie są dostępne dla turystów. Panie powinny zrezygnować z palenia papierosów w miejscach publicznych, ponieważ nie jest to dobrze widziane.


Jadając w miejscowych restauracjach, nie należy po posiłku prosić o alkohol. Napoje alkoholowe można dostać tylko w międzynarodowych barach i restauracjach.


Na zakupy należy zabrać ze sobą drobne banknoty, żeby uniknąć kłopotów z wydaniem reszty. Sprzedawcy często uznają resztę za bakszysz i celowo nie chcą jej wydać.