Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

Hurghada 

Stolica Riwiery Morza Czerwonego, położona wzdłuż 40-kilometrowego odcinka dziewiczego wybrzeża. Cieszy się słońcem przez cały rok. Ofertę uzupełniają: niewiarygodnie piękne, krystalicznie czyste, mieniące się wszelkimi odcieniami turkusu, błękitu i zieleni wody Morza Czerwonego obfitującego w bajecznie kolorowe rafy i ryby. Podwodne ogrody to raj dla pasjonatów podmorskich wrażeń. Są tu też piękne piaszczyste plaże i dziesiątki rozrywek i otaczająca atmosfera słodkiego lenistwa. Hurghada, pomimo że znajduje się na liście trzech najatrakcyjniejszych miejsc nurkowych na świecie, kusi bogatą ofertą wszystkich, nawet tych, którzy nie nurkują. Dla przybyszy oferuje rozrywki na plaży, ekstremalne sporty wodne, clubbing i pola golfowe. To tylko kilka z całej gamy propozycji do wyboru. Pełny relaks podczas wakacji zapewni rezerwacja zabiegów w jednym z najlepszych spa w Hurghadzie.


Hurghada to luksusowy kurort, na który składają się dzielnice:

Sakkala, El-Dahar i  El-Memsha, Sahl Hasheesh.

 


Sakkala - pełna jest nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, hoteli średniej klasy i licznych restauracji. Na południe od Sakkali znajdziesz ośrodki naprawdę luksusowe.

El-Dahar - jest starszą, pełną uroku częścią miasta, gdzie króluje bazar ze swą przebogatą ofertą handlową.


El Memsha - czyli „wiejska droga”, to nowoczesna część miasta. W pobliżu znajdują się liczne luksusowe obiekty.

Sahl Hasheesh -  Ekskluzywne osiedle apartamentowe, które znajduje się na południowym krańcu Hurghady.


Jeżeli chodzi o zwiedzanie zabytków, położenie Hurghady jest niemal idealne. Podczas dowolnych wycieczek odwiedzić można Luksor, Karnak, Kair, Gizę, Aleksandrię, Ziemię Świętą i wiele innych cudownych miejsc.

Region Hurghady obejmuje jeszcze kilka większych kurortów, między którymi rozciąga się ok. 50 raf koralowych. 

Główne miejscowości to: El Gouna, Sahal Hasheesh, Makadi i Safaga.

El Gouna – to prywatna miejscowość turystyczna leżąca ok. 20 km na północ od Hurghady. Została wybudowana w 1990 roku przez 3 braci Sawiris, do których nadal należy. Cechuje ją ciekawa architektura, estetyka, wysokiej klasy hotele, bary i restauracje, wąskie uliczki i spokój. Przez sztuczne laguny jest czasem nazywana „egipską Wenecją”.


Makadi - jest to hotelowa miejscowość znajdująca się ok. 40 km na południe od Hurghady. Jest tu kilka dużych kompleksów hotelowych, wiele restauracji, sklepów i barów. Kurort ceniony jest głównie ze względu na spokój, ciszę i rozległe, piaszczyste plaże.


Safaga – znajduje się ok. 60 km na południe od Hurghady i znajduje się w niej kilka większych hoteli. Słynie z portu, z którego eksportowane są fosfaty i zboże do USA. Poza kilkoma dyskotekami nocne życiu tu praktycznie nie istnieje, a sama miejscowość jest bardzo spokojna.Soma Bay – to spokojna zatoka Morza Czerwonego znajdująca się ok. 15 km na północ od Safagi. Jest to idealne miejsce na ekskluzywny wypoczynek pośród raf koralowych i pól golfowych. Mieszczą się tu najbardziej luksusowe hotele, centra SPA, szkoły nurkowania i kitesurfingu oraz pola golfowe.Co można robić w Huarghadzie:


Jeżeli nie są Państwo miłośnikami nurkowania, to warto skorzystać z szerokiej oferty wypraw statkiem. Można w ten sposób dostać się na pełne morze, a życie pod wodą można podziwiać dzięki statkom z przeszklonym dnem i tu proponujemy Queen Isis Trimaran – statek z największym szklanym dnem na Morzu Czerwonym.


Kolejna możliwość, to pływanie łodzią podwodną. Jeżeli jednak mają Państwo skłonności do choroby morskiej, to faunę można zobaczyć w akwarium, które znajduje się w Daharze.

W Hurghadzie wielkie używanie będą mieli miłośnicy sportów wodnych. Miłośnicy windsurfingu lubią tereny w okolicach hotelu Triton Empire Beach lub Jasmine Village.


Wypróbować można także swoje siły w paraglidingu i na nartach wodnych.

Hurghada proponuje swoim turystom tradycyjne safari po bezdrożach pustyni a także podwodne safari. Miłośnicy profesjonalnego wędkowania znajdą też coś dla siebie.


Osoby lubiące aktywnie spędzać czas mają możliwość gry w tenisa, squash, siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną.


Na turystów czekają także kręgielnie, sale bilardowe oraz tor gokartowy.


Hotele oferują zajęcia fitness lub na siłowniach.


W mieście znajduje się również pole golfowe.
Dla najmłodszych turystów Hurghada oferuje: 


Aqua Park, Jungle Park, Queen Isis Trimaran – statek z największym szklanym dnem na Morzu Czerwonym, delfinarium, jazdę na kucykach, wielbłądach i wiele innych wspaniałych atrakcji .


Atrakcje turystyczne w Hurghadzie:


Klasztory Koptyjskie: Klasztor św. Antoniego i Klasztor św. Pawła – to jedne z pierwszych na świecie klasztorów chrześcijańskich. Klasztor św. Antoniego został założony w IV w p.n.e. Do groty, w której mieszkał św. Antoni prowadzi ok. 1200 stopni. Klasztor św. Pawła powstał w miejscu pustelni, gdzie przez 90 lat mieszkał św. Paweł. W skład klasztoru wchodzą cztery kościoły w tym najpiękniejszy, kościół św. Pawła z bogatymi malowidłami ściennymi z XIII wieku. Kościoły te do dziś są miejscem pielgrzymek i ważnym ośrodkiem Kościoła Koptyjskiego.


 Dahar - najstarsza dzielnica Hurghady, w niej znajduje się najstarszy bazar tego miasta, kościół koptyjski, akwarium i najstarszy Meczet.


 Hotel Alf Leila Wa Leila - swoją architekturą nasuwa skojarzenia z pałacem z baśni „Tysiąca i jednej nocy”. Organizowane są w nim wieczory kulturalne, podczas których prezentowane jest dawne życie mieszkańców Egiptu, a także historia kraju.


 

Wrak statku Thistlegorm

– najsłynniejszy wrak statku zatopiony w bliskiej odległości od Hurghady. Znajduje się on na głębokości 29 metrów od powierzchni morza, gdzie spoczywa od 1940 roku, kiedy to został zatopiony podczas drugiej wojny światowej. Naliczono, że łącznie w okolicach miasta znajduje się około pięćdziesięciu zatopionych statków, prawdziwa gratka dla wielbicieli nurkowania.

Nurkowanie uprawianie tego sportu w okolicach Hurghady to prawdziwa przyjemność, krystalicznie czysta woda Morza Czerwonego umożliwia podziwianie zatopionych wraków statków, tysięcy gatunków ryb oraz pięknych, kolorowych raf koralowych – w okolicy miasta znajduje się ich ponad czterdzieści pięć.


 
Akwarium - położone w dzielnicy El Dahar, umożliwia obserwowanie wodnej fauny i flory, fotografowanie jest tutaj możliwe za dodatkową opłatą.


 


El Gouna – jest prywatną miejscowością położoną w odległości około dwudziestu kilometrów od Hurghady. Powstała w 1990 roku; zwraca uwagę turystów ze względu na ciekawą architekturę oraz estetyczne rozplanowanie miejscowości.


 

New Marina Hurghada – port, choć wybudowany stosunkowo niedawno, przyciąga wielu urlopowiczów, swoim wyglądem przypomina port w El Gounie, wygląda malowniczo, dzięki czemu pobyt w tutejszych restauracjach oraz kawiarniach to prawdziwa przyjemność, nie tylko dla oczu, ale i żołądka.

Sakkala
- turystyczna część Hurghady gdzie znajduje się nowy Meczet, bazar rybny a także liczne stragany i sklepiki z pamiątkami. 
 
 

Dolphin World - Przez niektórych uznawana za nieco kontrowersyjną atrakcję, Dolphin World, to otwarty w kwietniu 2011 roku obiekt, który daje gościom możliwość oglądania morsa, lwa morskiego i występów delfinów, jak również jest szansą na popływanie z delfinami.

Wiele osób sprzeciwia się temu projektowi, ze względu na fakt, iż hoduje się tu w niewoli sześć delfinów, podczas gdy turyści mogą zobaczyć dzikie delfiny w zatoce. Natomiast twórcy Dolphin World uważają, że poprzez „doprowadzenie” przyrody do turystów, działają na rzecz ochrony raf koralowych i naturalnego środowiska morskiego. Dolphin World czynne jest od niedzieli do piątku w godzinach od 09: 00 do 17:00Bazar w El-Dahar - Ten pełen ludzi targ odbywa się każdego dnia na Starym Mieście w Hurghadzie. Bazar w El-Dahar to tradycyjny bazar egipski, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Odwiedzający, jak i kupcy głośno targują się, a wzdłuż ulic spacerują osły.Najlepsze miejsca do nurkowania w Hurghadzie:


Planując nurkowe wakacje niewątpliwie warto dowiedzieć się, jakiego typu nurkowania możemy odbyć w miejscu, do którego się wybieramy. Hurghada oferuje wiele interesujących miejsc nurkowych zarówno dla osób dopiero szkolących się, mających już pierwsze nurkowania za sobą jak i tych z doświadczeniem. Coraz bardziej popularna jest fotografia podwodna, stąd też opisując miejsca nurkowe w niektórych przypadkach, zaznaczyłam, które z miejsc nurkowych mogą szczególnie spodobać się osobom robiącym zdjęcia. Co jednocześnie nie oznacza, że w pozostałe miejsca nie warto zabierać aparatu. Planując nurkowania kierujemy się w centrum nurkowym informacją, w jakich miejscach nurkowie już nurkowali tak, aby urozmaicić podwodne zwiedzanie. Jednak należy także pamiętać, że istotnym czynnikiem, którego pominąć nie sposób, jest aktualna pogoda. Tak, więc czytając opisy miejsc nurkowych Hurghady i planując nurkowania nie należy zapominać, że czasem wybrane miejsce nie będzie odpowiednie przy na przykład silnym wietrze. Obfitość i różnorodność miejsc nurkowych Hurghady na pewno każdemu nurkowi niezależnie od stopnia wyszkolenia gwarantuje udane wakacje. Opis nie zawiera wszystkich dostępnych miejsc, ale jedynie te najbardziej popularne i znane.


Shaab El Erg - Najdalej na północ położone miejsce nurkowe, do którego można dopłynąć łodzią podczas jednodniowej wyprawy z Hurghady. Znajduje się ono pomiędzy Hurghadą a El Gouną - łodzie z El Gouny przypływają tu bardzo często, łodzie z Hurghady rzadziej, ze względu na odległość. Jest to także rafa, na której zatrzymują się łodzie safari płynące na północ. Na rafie tej możemy podziwiać twarde koralowce szczególnie piękne w kanale pomiędzy główną rafą a Gota Shaab El Erg. W północnej części rafy zlokalizowane są wieże porośnięte koralowcami. Lecz miejsce to słynie z tego, że stosunkowo często możemy spotkać tu grupę delfinów, szczególnie lubią pojawiać się w lagunie. Dotyczy to głównie spokojnych, bezwietrznych dni w okresie lata. Jeżeli nie próbujemy ich dotykać lub płoszyć goniąc je, mamy szansę na nawet półgodzinne pływanie pomiędzy tymi wodnymi ssakami. W północnej części rafy możliwe jest spotkanie mant.

Shaab Abu Nugar - Rafa o kształcie litery "T" posiada plateau z dużą ilością rozsianych ergów. W obrębie tej rafy wyróżnić można także dwa inne miejsca nurkowe o nazwach: Gota Abu Nugar i Shab Iris. Shab Iris jest szczególnie pięknym miejscem, zwłaszcza dla osób zajmujących się fotografia podwodną. Podwodne ergi rozproszone są na piaszczystym podłożu porośniętym przez twarde korale. 

Ze względu na prądy miejsce polecane dla osób, które mają już doświadczenie. Dzięki temu, że nie są to miejsca nadmiernie eksploatowane obecnością nurków, nurkując tutaj mamy wrażenie, że dotąd żadna osoba przed nami tutaj nie nurkowała.

Umm Gammar - Miejsce zlokalizowane wokół wyspy przypominającej kształtem księżyc. W południowej części znajduje się plateau. Zwykle nurkowania rozpoczynają się od plateau w kierunku zachodnim dochodząc do ściany z drop off. Po drodze mija się olbrzymie bloki skalne obficie porośnięte przez miękkie korale oraz zamieszkałe przez ławice małych ryb. W jednym z bloków znajduje się szczelina, w której można obserwować olbrzymią liczbę glassfish. Nurkując głębiej możemy na 28 metrach dopłynąć do małej jaskini, która położona jest pod jednym z bloków skalnych. To miejsce nurkowe oferuje wiele wrażeń zarówno dla osób z mniejszym jak i z większym doświadczeniem nurkowym. Nurkowie z większym stażem mogą zdecydować się tutaj na nurkowanie w prądzie, które przebiegać będzie wzdłuż ściany i kończyć się na plateau. Dla osób, które robią zdjęcia pod wodą zapewne będzie to jedno z ulubionych miejsc dostępnych z Hurghady. Na rafie dość często spotkać można żółwia oraz duże mureny przepływające pomiędzy małymi ergami zlokalizowanymi na dnie plateau.


 
 
 

Shaabruhr Umm Gammar - Miejsce nurkowe położone w pobliżu Umm Gamar. Zwykle podczas jednego dnia nurkowego odbywa się nurkowania na obydwu tych miejscach nurkowych. Shaabruhr Umm Gamar jest długą rafa, w jej części zachodniej znajduje się plateau, które łagodnie schodzi do głębokości około 30 metrów i kończy się ścianą. Na tym miejscu nurkowym możemy obejrzeć wiele małych jaskiń, zlokalizowanych na niewielkich głębokościach, obficie zamieszkałych przez faunę i florę Morza Czerwonego. Na końcu plateau po stronie zachodniej znajdują się szczątki wraku egipskiej łodzi. Wiele nurkowań na tej rafie odbywa się w dryfcie, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla nurków zaawansowanych.


 

Carless Reef - Dwa olbrzymie podwodne ergi położone na plateau, za którym rozciąga się ściana z drop off. Ponieważ miejsce to nie ma żadnej bariery chroniącej przed falą i prądami to nurkowanie tutaj jest możliwe tylko przy bezwietrznej pogodzie. Zwykle prądy na i pod powierzchnią wody mają kierunek z północy. Pomiędzy ergami rozciąga się ogród koralowy. Rafa ta znana jest z tego, że możemy tam spotkać olbrzymie mureny przepływające swobodnie między skalnymi blokami. Nurkując wzdłuż ściany spotkamy ławice ryb oraz bardzo duże grupery.

 
 

El Fanadir - Jedna z najbliżej położonych raf w Hurghadzie. Z centrów zlokalizowanych w Daharze dopłyniemy tam łodzią po około 20 minutach. Długa ściana rafy ciągnie się z północy na południe. Wzdłuż ściany rozciąga się plateau, początkowo wąskie w części północnej i stopniowo rozszerzające się ku południu. Plateau kończy się ścianą z drop off. Bardzo łatwo tutaj nurkować w prądzie gdyż prąd zazwyczaj z północy pokieruje nas wzdłuż ściany. Podczas nurkowań nocnych możemy spotkać tutaj dużego ślimaka nagoskrzelnego - hiszpańską tancerkę.


Fanous (East) - Rafa z ogromną laguną, w której bardzo często można spotkać delfiny. Wypływając z laguny dotrzemy do ergów bujnie porośniętych koralami. Pomiędzy ergami rozciąga się ogród koralowy, w którym natknąć się możemy na żółwie. Często w tym miejscu możliwe jest nurkowanie w prądzie - przepływamy wokół ergów, następnie kierujemy się do ściany a na koniec wpływamy do laguny.


 

Fanous (West) - Kilkanaście metrów od ściany rafy rozciąga się ogród koralowy, w którym zlokalizowane są dwa główne ergi. Szczególnie piękny jest mniejszy, bardziej oddalony - fotografowie podwodni na pewno zechcą zabawić przy nim dłużej. W drodze powrotnej wraca się przy głównej ścianie rafy. Jest to również miejsce, gdzie możemy spotkać delfiny.


Turtle Bay - Dwie niewielkie laguny, położone jedna za drugą. Z drugiej laguny istnieje możliwość przepłynięcia płytkim przesmykiem nad ścianą rafy na drugą jej stronę. Podczas przepływania należy zachować ostrożność, gdyż nad rafą znajduje się tylko metr wody. Roztacza się tam widok na ścianę pokrytą koralowcami twardymi, dalej dopłynąć można do kolejnej laguny, w której obejrzymy koralowy ogród. W drodze powrotnej płyniemy wzdłuż ściany, mając możliwość obejrzenia bogactwa występujących tam koralowców. Ponadto, jak sama nazwa rafy wskazuje, możemy spotkać tutaj żółwie, które żywią się miękkimi koralowcami porastającymi koralowy ogród. Czasem również zdarza się obecność delfinów, które przypływają tu z pobliskiego Fanous.


Small Giftun Wyspa - znajduje się na terenie Parku Narodowego. W pobliżu Small Giftun można zrobić wiele różnych nurkowań, ale nurkowanie w prądzie jest najciekawsze. Dryft rozpoczyna się na wysokości budki policyjnej zlokalizowanej na wyspie. Pod wodą rozciąga się drop off. Płyniemy z prądem na głębokości maksymalnej 30 metrów i oglądamy olbrzymie gorgonie wyrastające ze ściany.

Możemy zobaczyć również olbrzymie napoleony przepływające w toni wody. Następnie wpływamy na plateau porośnięte koralowym ogrodem i z prądem kierujemy się do ściany głównej rafy. Nie ma wątpliwości, że jest to jedno z najciekawszych nurkowań w Hurghadzie.

Abu Ramada - Wyspa, wokół której zlokalizowanych jest wiele miejsc nurkowych. Możemy tutaj wykonać zarówno nurkowania stacjonarne jak również nurkowania w prądzie. Najbardziej popularne miejsce nurkowe to South Abu Ramada - charakterystyczne tarasy plateau, na których rozmieszczone są bloki skalne. Możemy tu także obejrzeć ells garden. Zwykle nurkowania tutaj kończą obejrzeniem szczątków wraku położonych na 5 metrach. Erg Abu Ramada - miejsce nurkowe stosunkowo nieduże, lecz niezwykle malownicze. Składa się z kilku olbrzymich ergów wyrastających z plateau. Ponieważ ściana główna rafy jest oddalona to możemy tutaj nurkować tylko w dni bezwietrzne, choć i tak jest to miejsce ze stosunkowo jak na Hurghadę, silnym prądami. Dla podwodnych fotografów będzie to niewątpliwie raj, ze względu na obfitość miękkich korali oraz całej masy ławic, które niczym ruchome ściany otaczają ergi.


 

Gota Abu Ramada - Również w przypadku tej rafy znajduje się tu kilka miejsc nurkowych: Gota Abu Ramada (East), Gota Abu Ramada (West) oraz możemy tutaj wykonać kilka różnych nurkowań w prądzie zaczynając od północnej części rafy. Znajdziemy tu olbrzymi ogród koralowy, uformowany w labirynt, wiele ławic ryb oraz podwodne ergi porośnięte koralowcami. 

Dzięki temu, ze maksymalna głębokość tutaj wynosi 12 - 15 metrów urodą tego miejsca mogą cieszyć się wszyscy nurkowie, niezależnie od stopnia doświadczenia. Pomimo, że jest to miejsce bardzo popularne nadal uważane jest za jedno z piękniejszych w Hurghadzie.

El Aruk - Zlokalizowane w pobliżu wyspy Gigtun, na ogromnym plateau o głębokości 10 15 metrów. Rozrzuconych jest tutaj ponad 40 ergów. W obrębie El Aruk znajduje się kilka miejsc cumowniczych dla łodzi, stąd też będąc tu kilka razy możemy obejrzeć różne miejsca. Czasami zdarzają się tutaj silne prądy. Pływając tutaj należy korzystać z kompasu, gdyż łatwo stracić orientację pośród wielu podwodnych ergów. Szczególnie interesujący jest jeden z większych ergów, w którym znajduje się szczelina - bywają dni, kiedy wypływa z niej kilkanaście skrzydlic polujących na drobne ryby mieszkające w szczelinie. Ponadto jest to miejsce, w którym podczas nieomal każdego nurkowania wypatrzeć możemy doskonale maskujące się skorpeny i ryby kamień.


Banana Reef - Zlokalizowana pomiędzy dużym i małym Giftunem. Jest to również rafa znajdująca się na terenie Parku Narodowego i jak wszystkie rafy na jego terenie zachwyca urodą. Przepiękny, duży erg, zwłaszcza jego wschodnia ściana, obficie porośnięta miękkimi koralowcami, wśród których ławice małych ryb poruszają się zgodnie w kierunku od i do rafy. Ze względu na silne prądy najlepiej odbyć tutaj nurkowanie w dryfcie. Maksymalna głębokość nurkowania w tym miejscu to około 12 metrów.Ben El Gebel - Miejsce to położone jest tuż przy Banana Reef, ale ze względu na słabsze prądy jest dostępniejsze dla mniej zaawansowanych nurków. Płytka woda, dobre oświetlenie i bogactwo flory i fauny czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym dla podwodnej fotografii. Oprócz ogrodu z korali możemy tu podziwiać kilka ergów porośniętych miękkimi koralowcami.Ras Disha - Jest to mała zatoka zlokalizowana w południowej części Hurghady, czas płynięcia łodzią z centrów nurkowych zlokalizowanych w północnej części miasta wynosi około 90 minut, stąd też nie jest to często wybierana rafa, jeśli wypływamy z północy miasta. Sama główna rafa nie jest szczególnie interesująca, ale za to ergi, które opływamy w drodze powrotnej kierując się ku łodzi są jak najbardziej warte obejrzenia.

W jednym z ergów znajduje się tunel w koralach, tunel jest na głębokości około 5 metrów, stąd też możemy odbyć przy nim przystanek bezpieczeństwa przyglądając się glassfish, które żyją tu w ogromnej ilości.

Abu Hashish - Również stosunkowo odległa rafa, jeśli wypływamy z północnej części Hurghady. Znajduje się ona na południe od centrum miasta. Przy ścianie rozciąga się plateau, które łagodnie opada od głębokości 10 do 20 metrów. Na plateau możemy oglądać bloki korali oraz znaleźć tu możemy miejsca porośnięte trawą morską - stąd też nazwa tego miejsca.

Możemy spotkać tutaj sporo płaszczek, muren i nadymek. Nurkowie bardziej zaawansowani mają szansę zanurkować w prądzie wzdłuż ściany, natomiast nurkowie mniej doświadczeni skorzystają z płytszego nurkowania wzdłuż plateau z koralowym ogrodem.

          

          Hurghada Fun


          Hity Sezonu!!!


              QUEEN ISIS TRIMARAN

                       25$  19$

            MEGA BEDUIN SAFARI

                          35$

                   RAJSKA WYSPA

                          25$

            Z WIZYTĄ U DELFINÓW
                           28$