Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

Kiedy jest tanio?

Kiedy wybrać się do Egiptu?

Często można usłyszeć pytanie: Czemu ceny wycieczek są tak różne?

Ceny są zależne od zainteresowania turystów wyjazdem, im mniej turystów kupuje w danym okresie wycieczki do Egiptu tym niższa cena.


W najlepszej cenie


Wycieczki do Egiptu w najlepszych cenach możemy kupić w miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień. Ten okres jest też najlepszym czasem na zwiedzanie. Temperatura jest umiarkowana i nie powoduje dyskomfortu przy wielogodzinnym zwiedzaniu. Tanie wycieczki znaleźć można  też w najzimniejszym  miesiącu, jakim jest styczeń. Zaraz po Sylwestrze kurorty pustoszeją. Jest tylko jeden minus wyjazdu do Egiptu w styczniu, a mianowicie  temperatura powietrza sięgająca zaledwie 20°C i chłodny wiatr.

Koniec zimy w Egipcie czyli luty i marzec powoduje że wycieczki wciąż mają atrakcyjną cenę gdyż w Egipcie zaczyna się robić ciepło, przestaje wiać  wiatr, co zachęca do plażowania.  Późna jesień w Egipcie to miesiące: październik, listopad, grudzień , są już wyraźnie droższe. W tym czasie brakuje w Europie słońca i dużo ludzi przylatuje do Egiptu w poszukiwaniu relaksującego ciepła.Najdroższy okres na przyjazd do Egiptu to:


W samym środku lata czyli w  lipcu i sierpniu. Najdroższe ze wszystkich są wycieczki w długi majowy weekend, w Święta i Sylwestra. To czas w którym kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie i jest to okres w którym nie  zwiedzimy Egiptu tanio. Z drugiej strony spędzenie np. Sylwestra na plaży w otoczeniu palm jest warte swojej ceny.

 

Jak wybrać termin wyjazdu do Egiptu


Wybór terminu wyjazdu do Egiptu powinien być zgodny z celami naszej podróży. Jeżeli wybieramy się tylko i wyłącznie na wypoczynek na plaży, to najlepszym czasem będzie maj - czerwiec lub wrzesień. Temperatura w tym okresie oscyluje w granicach 30°C, natomiast temperatura wody wynosi ok. 26°C. W tym czasie upały nie są już tak dokuczliwe jak w sezonie letnim, gdzie temperatura sięga powyżej 40°C! Dla osób nastawionych na zwiedzanie Egiptu najlepszymi terminami będą marzec-czerwiec oraz październik - listopad, gdyż w tym okresie Egipt odwiedza najmniejsza liczba turystów, a zatem spokojnie możemy zwiedzać kraj. Należy jednak pamiętać, iż W marcu i kwietniu można się natknąć na suchy, gorący wiatr pustynny chamsin, który wywołuje burze piaskowo-pyłowe.