Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!


Komunikacja


Dojazd do Egiptu


Samolot

Droga lotnicza jest najłatwiejsza i najszybsza by dotrzeć do Egiptu z Europy. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od tego które linie lotnicze wybierzemy, w jakim terminie, dokąd, bezpośrednio czy z przesiadkami. Aktualnie z Warszawy mamy regularne loty do Kairu – LOT-em. Loty czarterowe są jedynie do kurortów.

W Egipcie jest około 90 lotnisk ale tylko niektóre mają status międzynarodowych. Z Europy bezpośrednio można lecieć do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Asuanu, Sharm el Sheik, Hurgardy, Taby i w okolice Mars Alam.


Podróże po Egipcie

Generalnie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o przemieszczanie się po Egipcie, jednakże odradza się podróże po Synaju oraz w okolice miasta Suez. Należy pamiętać, iż do pewnych miejsc cudzoziemiec nie zostanie wpuszczony (np. strefy wojskowe, bądź takie, które zostały uznane przez władze miejscowe za niebezpieczne). Zaleca się podróżowanie jedynie w grupach zorganizowanych oraz z przewodnikiem. Unikać należy zwłaszcza wyjazdów na pustynię blisko granicy z Sudanem
i Libią.

 

Pociąg

Egipskie koleje są państwowe mają długą tradycję. Z Asuanu do Kairu oraz z powrotem można podróżować wagonem sypialnym, który obsługuje prywatna firma. Główne linie kolejowe znajdują się w okolicach Nilu oraz między Aleksandrią i Kairem. Długość całkowita egipskich linii kolejowych wynosi ponad 5000 kilometrów. Podróżowanie koleją jest stosunkowo tanie. Niestety, wagony państwowych kolei są już w takim stanie, że przydałaby się im modernizacja.


Autobus

Egipt ma bardzo gęstą sieć autobusową, co ułatwia dotarcie z jednego miasta do drugiego. Niestety, autobusy bywają często przepełnione do granic możliwości. Nie dotyczy to jednak autobusów kursujących pomiędzy miejscowościami wypoczynkowymi. W tym przypadku natrafimy na luksusowe pojazdy wyposażone w klimatyzację.
Ten rodzaj transportu też nie jest drogi, choć ceny biletów mogą się różnić, nawet na tej samej trasie. Uzależnione jest to od jakości autobusu - im więcej zapłacimy, tym większy komfort jazdy. Bilety należy zakupić wcześniej przed podróżą.


Autobusy i minibusy miejskie oferują transport po Kairze, Aleksandrii i oczywiście po Hurghadzie. Mając wybór, warto skorzystać z minibusa, bo ta podróż będzie znacznie przyjemniejsza. Oznacza to także większe bezpieczeństwo i mniej stresu przy wsiadaniu/wysiadaniu - miejskie autobusy bywają przepełnione.


Statek

Podróżowanie statkiem po Nilu to niezapomniana przygoda. Wybór jest przeogromny, gdyż jest wiele typów statków. Wszystko zatem uzależnione jest od zasobów naszego portfela i oczekiwań. Najbardziej uczęszczanym odcinkiem jest ten pomiędzy Luksorem a Asuanem. Taką wyprawę wypełnia atrakcyjny program – zwiedzanie zabytków i wypoczynek. Program może się zmieniać w zależności od czas trwania wycieczki. Wieczorem organizowane są różne zabawy. Dla miłośników kryminałów Agathy Christie, gorąco zapraszamy na wyprawę parowcem ze wspomnieniami słynnego detektywa Herkulesa Poirot’a.


Samochód

Przyjazd do Egiptu własnym autem wymaga pokonania wielu barier biurokratycznych i finansowych. W Egipcie nie obowiązuje tzw. zielona karta przez co trzeba na miejscu opłacić dodatkowe ubezpieczenie. Korzystnie jest przyjechać tutaj samochodem wyposażonym w silnik wysokoprężny i napęd na cztery koła. Dobrze jest także dowiedzieć się, ile będą nas kosztowały części zamienne w przypadku naprawy pojazdu.

Istnieje możliwość zwiedzania samochodem wypożyczonym na miejscu. Do tego niezbędne będzie międzynarodowe prawo jazdy i ukończenie 25 roku życia. Niektóre wypożyczalnie udostępniają auta w jednym kierunku, a inne także z kierowcą.