Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!


Ubezpieczenie

Wycieczka wykupiona w Biurze podróży w Polsce


Wszystkie wczasy zakupione w polskich biurach podróży w pakiecie posiadają standardowe ubezpieczenie, które obejmuje kradzież lub zgubienie bagażu na lotnisku oraz koszty podstawowe leczenia następstw nieszczęśliwych  wypadków. Ubezpieczenie standardowe nie obejmuje sportów ekstremalnych. Jeśli turysta chce z takich korzystać, powinien wykupić indywidualne ubezpieczenie na takie imprezy jeszcze w Polsce.

Wycieczki związane ze zwiedzaniem Egiptu nie wymagają dodatkowego ubezpieczenia ze strony lokalnych biur oferujących wyjazdy fakultatywne. Bezpieczeństwo podczas takiej imprezy gwarantuje Wam ubezpieczenie wykupione w biurze polskim (w zakresie jaki Państwo ustalili z tym biurem jeszcze przed wyjazdem).Wyjazd do Egiptu na własną rękę


Planując samodzielną wyprawę do Egiptu warto zadbać o dobrą polisę ubezpieczeniową. Wskazane jest zainwestować w rozszerzoną wersję ubezpieczenia, która będzie obejmowała nie tylko następstwa nieszczęśliwego wypadku, ale również pokryje koszty leczenia chorób przewlekłych i koszty hospitalizacji. Jest to ważne ponieważ koszty leczenia są w Egipcie bardzo wysokie.

 


Krok po kroku co zrobić w przypadku choroby w Egipcie:


 • Wycieczka wykupiona w Biurze podróży

   

  Na pierwszym spotkaniu z rezydentem, domagaj się listy numerów kontaktowych do wszystkich rezydentów współpracujących z Twoim biurem podróży. Ułatwi to kontakt z pracownikami  biura, którzy mają obowiązek udać się z Tobą do lekarza albo podać Ci adres najbliższego szpitala. Pamiętaj, że musisz zabrać ze sobą kartę z numerem telefonu polskiego ubezpieczyciela i numerem polisy.

   

  • Wyjazd na własną rękę

    

   W razie konieczności, przed udaniem się do lekarza lub szpitala skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem i ustal z nim zakres usługi medycznej i jej koszty. Pamiętaj, że większość placówek medycznych w Egipcie żąda aby koszty usługi mieszczącej się w przedziale od 50 do 100$ pokrywać gotówką na miejscu. Dostaniesz fakturę, którą zrealizujesz po powrocie do kraju w biurze ubezpieczeń. Powyżej kwoty 100$ rozliczenia są bezgotówkowe i odbywają się bezpośrednio pomiędzy szpitalem a ubezpieczycielem.


   Szczepienia


   Wylatując do Egiptu nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Listę zalecanych szczepień możesz znaleźć na stronach internetowych lub w gabinecie Twojego lekarza.