Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!


Wiza, przepisy celne i inne ważne informacje


UWAGA !!! WAŻNE!!!


Z dniem 1-go maja 2014 roku ulega zmianie cena wizy egipskiej. 


Wiza będzie teraz kosztowała 25 USA. 
 Wiza jest niezbędna przy wyjeździe do Egiptu (wyjątek: Półwysep Synaj). Uprawnia ona obywateli Rzeczpospolitej Polskiej do przebywania na terenie Arabskiej Republiki Egiptu przez 30 dni w celach turystycznych. O wizę możemy starać się w Polsce w placówce konsularnej Egiptu, bądź zakupić ja na miejscu, na przejściu granicznym.

Egipska wiza wjazdowa.

  • Czy do Egiptu można lecieć lub jechać na dowód osobisty?


Niestety, żeby jechać do Egiptu paszport jest niezbędny.


  • Jadę do Egiptu pracować lub uczyć się, co z wizą?


Najpierw musisz uzyskać standardową wizę wjazdową (turystyczną), resztę formalności załatwia się już na miejscu. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą bądź uczelnią – powinni pomóc.Przepisy celne


Zwolnione z cła są aparaty, kamery, laptop, lornetki, rzeczy które uważa się za osobiste potrzebne każdemu turyście. Nie trzeba zgłaszać przedmiotów wartościowych na granicy, jednak wpisanie ich do deklaracji celnej może pomóc w przypadku zaginięcia lub kradzieży.
Można przywieźć 1 litr alkoholu, 200 szt. papierosów, ale wygodniej jest zaopatrzyć się już po przylocie w sklepie wolnocłowym. Przywiezienie do Egiptu walut obcych nie wymaga wypełnienia deklaracji celnej  pod warunkiem, że ich wartość nie przekracza 10 tys. USD. Wywieźć z Egiptu można bez zgłaszania służbom celnym tę samą kwotę w USD.
Podróżnym indywidualnym, nie objętym specjalnymi umowami, nie przysługuje zwrot podatku VAT od zakupionych towarów.Uwaga!!!


 Za próbę przywiezienia narkotyków grozi kara śmierci. Inną ważną kwestią jest wywóz pamiątek. Zabronione jest wywożenie muszli, fragmentów koralowców oraz antyków, skór i wyrobów z krokodyla. Obowiązują ograniczenia wywozu tytoniu do popularnej Sziszy - obowiązują tu przepisy dotyczące przewozu wyrobów tytoniowych (dopuszczalne jest 1 opakowanie).

 

 

 

Zrywanie i wywożenie koralowców

Zrywanie i wywożenie koralowców jest zakazane. Kara w przypadku znalezienia w bagażu koralowca wynosi około


2000 USD!!