Firmowe Logo Hurghada Fun

Hurghada Fun

Najlepsze i tanie wycieczki fakultatywne 
tylko z Hurghada Fun!

ZAKUPY I CENY W EGIPCIE

W Egipcie obowiązującą walutą jest funt egipski – LE.  

Banknoty używane w Egipcie mają nominały:

  • 10, 25, 50 piastrów
  • 1, 5, 10, 20, 50, 100, 200 funtów


Kurs funta egipskiego 1 USD  = około 6,70 LE. Ceny w sklepach często są podane w dolarach, które bez problemu można wymienić w hotelu. Taka wymiana będzie jednak kosztowna, jak wszystko co kupujemy hotelowych sklepach. Kantory zapewniają najlepszy kurs wymiany, trzeba tylko pospacerować po mieście i go znaleźć. Popularne są też bankomaty wymieniające walutę, kurs jest lepszy niż w hotelu, ale przy każdej wymianie pobrana zostaje prowizja 5 LE. Najlepiej kupić sobie funty od razu na lotnisku podczas kupowania wizy, zaoszczędzimy dużo czasu i będziemy mieć lokalną walutę już pierwszego dnia pobytu.


Za wycieczki fakultatywne kupowane w Hurghada Fun można płacić w dolarach, euro, frankach szwajcarskich, funtach angielskich czy funtach egipskich a w drodze wyjątku w PLN.

Kupując dolary potrzebne na wyjazd, postarajmy się o małe nominały. Trzeba pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, mało który kantor ma na stanie kilkadziesiąt jedno-dolarówek dostępnych od ręki, zwłaszcza w sezonie. Najlepiej umówić się w kantorze na określoną kwotę drobnych, które będą na nas czekały na drugi dzień. Pamiętajmy że nic nie działa bardziej motywująco na egipskiego sprzedawcę jak 100 dolarowy banknot w dłoni turysty.


Płacić dolarami czy funtami?


Każdy sklep przyjmie zapłatę w obu walutach, wyjątkiem są duże hipermarkety, ale te znajdują się na obrzeżach miast i raczej do nich nie trafimy. Sprzedawcy preferują dolary ponieważ zawsze zaokrąglą sobie cenę, oczywiście z korzyścią dla siebie.Funty przydają się przy drobnych zakupach, gdy kupujemy za mniej niż 1 dolara np:

  • woda mineralna 1,5l - 2 LE
  • lody - 3 LE
  • kawa - 5 LE
  • toaleta - 1 LE